Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Kontrolka świateł pozycyjnych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Kontrolka świateł pozycyjnych

    Ogółem to chce kupić samochód i pracować dla firmy kurierskiej, więc nie wiem do końca czy lepiej kupić duży, czy też mały. Myślę, że kupując mniejszy (Vivaro, mały Transit), nie będę musiał ryzykować z dużą kwotą. Z drugiej strony plusem tego mniejszego może być np. to że jeżeli kupię 6 osobowy będzie można go wykorzystywać na co dzień, większego zaś nie. A na temat Vivaro/Traffica może ktoś się wypowiedzieć? Może wyrazicie swoje zdanie na zakup samochodu - jakiego? Większego(typowo do pracy), czy mniejszego (bardziej funkcjonalny)?

  • #2
    [O1] Kontrolka świateł pozycyjnych

    Robiłem dzisiaj diagnostykę silnika mojej O1'98 u fachowców od Audi/VW (ci w ASO Skody tylko drogie części chcą wymieniać).
    Z silnikiem super, ale zauważyłem że nie świeci mi kontrolka świateł pozycyjnych na tablicy.
    Czy wiązać to z diagnostyką, czy może żarówka w tablicy się upaliła?

    Komentarz


    • #3
      w O1 sa tylko diody wiec znajdz szpeca elektronika i ci to naprawi
      ET 13.064 1/4 mili 2009 Octavia Rs I

      ET 13.576 ---->13.3xx---->13.006 1/4 mili Golf I TFSI bY GTO

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez ks0524
        czy może żarówka w tablicy się upaliła?
        Fabrycznie tablica nie miała zamontowanej w gnieździe ,żarówki do kontroli włączenia świateł postojowych(choć miejsce na nią jest).
        Jedyną kontrolą włączonych postojówek jest podświetlenie tablicy,włącznika świateł ,panelu regulującego cyrkulację powietrza.
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez shico
          Fabrycznie tablica nie miała zamontowanej w gnieździe ,żarówki do kontroli włączenia świateł postojowych(choć miejsce na nią jest).
          Przed liftem była kontrolka od postojówek, po lifcie podświetlaja sie całe zegary.
          A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
          AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
          O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
          -------------------------------------------------
          Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez splawik
            Przed liftem była kontrolka od postojówek, po lifcie podświetlaja sie całe zegary.
            Ja mam przedliftową i kontrolki pozycyjnych nie ma.W wolne miejsce na tablicy włożyłem żarówkę i też nie działa.Podświetla się tylko tablica.
            Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

            Komentarz


            • #7
              ja mam 0I przed liftem i mam kontrolkę a jeżdże w pracy polifcie i mam tylko podświetlenie tablicy
              Spartanie nie pytają jak wielu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez AFRO66666
                ja mam 0I przed liftem i mam kontrolkę a jeżdże w pracy polifcie i mam tylko podświetlenie tablicy
                Na pewno masz kontrolkę pozycji?Bo w mojej przedliftowej świeci się kontrolka świateł mijania,natomiast,jak pisałem w gnieździe żarówki od pozycji nie ma napięcia.
                Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                Komentarz


                • #9
                  Kontrolkę mam - bo świeciła.
                  Ale czy w mojej O1 przed Liftingiem są diody czy żarówki?

                  Komentarz


                  • #10
                    w O1 przed FL nie ma kontrolki od świateł pozycyjnych, podświetla się tylko deska i przełączniki dopiero po włączeniu świateł mijania zapala się kontrolka.
                    1.8T AGU L&K

                    2.0TDI BKD ELEGANCE

                    TOYOTA LAND CRUISER J95

                    Komentarz


                    • #11
                      OK, mijania, czy pozycyjnych raczej dla mnie bez znaczenia (samych pozycyjnych się nie używa) - ot taki symbol jak ((-))
                      Ale czy żarówka czy dioda ?

                      Komentarz


                      • #12
                        A to czego jest kontrolka??
                        Załączone pliki
                        A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
                        AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
                        O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
                        -------------------------------------------------
                        Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

                        Komentarz


                        • #13
                          Z własnego podwórka mogę powiedzieć tyle, że:
                          - Octa mego ojca rocznik 99 model 2000 z miesiąca maja - kontrolkę ma;
                          - Octa moja rocznik 99 model 2000 z miesiąca lipca bodajże - kontrolki nie ma.

                          Komentarz


                          • #14
                            Właśnie to co 'splawik' na fotce wrzucił przestało mi świecić.
                            Czy to może być poprostu spalona żaróweczka ?

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez ks0524
                              Właśnie to co 'splawik' na fotce wrzucił przestało mi świecić.
                              Czy to może być poprostu spalona żaróweczka ?
                              Jeśli świeciło,to prawdopodobnie padła żaróLink w ASO,wraz z oprawką za ok.2 zł.
                              Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                              Komentarz


                              • #16
                                Kontrolkę mam - bo świeciła.
                                Nie wiązałbym tego z diagnostyką.Najbardziej prawdopodobne jest spalenie żarówki.
                                Osobiście nie spotkałem przedliftowej O1na samych LED-ach,ale może taka istniała tak jak napisał S3 CHRIS(nie mam wiedzy na ten temat)
                                W założonym temacie nie dopisałeś iż przed przeglądem się świeciła.Patrząc że masz 1,6AKL, czyli taka jak moja sądziłem iż tablica jest taka sama,choć wiem że były montowane z niewielkimi zmianami elektronicznymi w zależności od wersji wyposażenia.
                                U mnie podobnie jak u JanuSza jest tylko niepodłączone gniazdo,oraz parę innych które w naszych wersjach nigdy się nie zapalą(np światła obrysowe)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Dzięki wszystkim, teraz czeka mnie zabawa z tablicą.
                                  Może w weekend się do tego zabiore (jak kupię żarówkę, ciekawe jaka to?).

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X